+90.212 550 35 70     Info@tealiklimlendirme.com

Yüksek katlı yapılarda VRF klima sistemi

Vrf sistem klimalarının kullanıldığı alanlardan biri de yüksek katlı yapılardır. Ekonomik açıdan uygun ve verim olarak en yüksek verimin sağlanması için, yüksek katlı yapılarda Vrf sistem klimalarının tercih edilmesi en doğru karar olacaktır. Yüksek katlı yapılarda eş zamanlı olarak ısıtma ve soğutmayı  yapabilen Vrf sistem klimaları, tam bağımsız kontrol imkanı da sağlamaktadır.

VRF Klimada ses/gürültü seviyeleri

Vrf  klimalar ; verimlilik ve konfor ile diğer sistemler arasında ki en avantajlı sistemdir. Çoğunlukla konfor mahallerinde kullanılıyor olmasından dolayı ( konut ,iş yerleri , otel, hastane odaları, tiyatro/anfi salonları,kütüphane..vs) ürettiği ses gücüyele rahatsız edici olmaması gerekmektedir. VRF klimaların ses seviyesi/gürültü seviyesi ne kadardır?

VRF klima sistemlerinin ısıtma modu performansı

Klima sistemlerinde akla ilk olarak soğutma modu gelmektedir. Ancak Vrf klima sistemlerinin yaygınlaşması ile , klimaların ısıtma modundaki performansı ve verimliliği daha önemli hale gelmiştir. Şöyle ki ; Projesinde Vrf klima sistemini kullanacak olan bir yatırımcı eğer soğutma bazlı düşünür ise , ısıtmada ek bir mekanik sistem uygulaması için bütçe ayırmak durumunda kalmaktadır. Isıtma ihtiyacında da tüm yükü Vrf klima sistemi üstlenir ise  iç ünite ve dış ünite kapasiteleri yükseltilip , dış ünite sürekli ısıtmalı özellikli seçilmelidir.

Gizli Tavan Tipi (Kanal Tipi) Vrf İç Ünite Klimalar

Gizli tavan tipi iç üniteler otel odalarında sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca  yüksek kat aralığına sahip mahallerde de sıkça tercih edilen Vrf klima iç ünite tipidir. Önüne ve arkasına yapılan kanal uygulaması sayesinde Kanal tipi Vrf iç ünitesi de denilmektedir. Basit kanal uygulamalarıyla asma tavan içerisine gizlenebilmektedir. Bu tip iç ünitenin dışarıdan sadece emiş ve üfleme menfezlerini görebilirsiniz. Bununla birlikte özellikle son yıllarda uygulanan açık tavan uygulamasında da karşımıza çıkmaktadır. 
Son Yazılar
İLETİŞİM

BİZİ ARAYINIZ

Çalışma Saatlerimiz içerisinde bize ulaşabilir, ürün ve hizmetlerimiz ile alakalı bilgi alabilrisiniz.

TELEFON NUMARAMIZ

Tel:+90.212 550 35 70
Gsm:+90.542 801 49 39

E-POSTA GÖNDERİNİZ

Mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve her türlü merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

E-POSTA ADRESİMİZ

Info@tealiklimlendirme.com

BİZİ ZİYARET EDİNİZ

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak sorularınızı sormak ve teknik destek almak için her zaman bizi ziyaret edebilirsiniz.

FİRMA ADRESİMİZ

Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı No:111 Ahmet Ziya Apt. K:3 D:5 - Beylikdüzü / İstanbul

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM