Daikin VRF Klima Sistemleri her projeye özel olarak hazırlanmaktadır. Projeniz mühendislerimiz tarafından inceledikten sonra size en uygun olabilecek cihaz seçimleri yapılmaktadır. Cihaz seçimlerinin ardından bütçelendirme çalışmaları yapılarak uygun bütçeyle sunulmaktadır. Bilgi ve teklif almak istediğiniz konu ile ilgili yetkili departmanımız yaklaşık 15 dakika içerisinde size dönüş yapacaktır.

 

Vrf klima sistemlerinde dış üniteler 4HP (11,2 Kw) / 54 HP (151 Kw) arasında mevcuttur. Dış ünite kapasiteler arasındaki bu çeşitlilik sayesinde Vrf klima kullanım alanlarının oldukça geniş olmasına sebep olmuştur. Örneğin ; 3 odalı daire tipi bir evin ısıtılıp, soğutulmasında Vrf klima sistemi kullanılırken , aynı sistem 10 katlı bir otelin ısıtma-soğutma ihtiyacını karşılamak için de kullanılabilmektedir. 

 

Bir Vrf klima sisteminde bulunan iç ünite tipleri birbirinden ayrı tip olabilmektedir. İç üniteler 4 yöne-2 yöne -tek yöne  üflemeli kaset tipli , gizli tavan tipli , duvar tipli , kasetli-kasetsiz döşeme (yer) tipi yada tavan tipi olabilir. Kullanıcı kendi zevkine ve mahalin mimarisine uygun iç ünitelerden istediği tip Vrf iç üniteyi kullanabilir. VRF Klima iç üniteleri splıt klimalardan farklı olarak içlerinde Expansion valf bulundurmaktadır. Dış ünite kompresöründen çıkan soğutucu akışkanın basınç değeri iç ünitenin genleşme valfine varıncaya kadar yüksek basınçlıdır. Bu sayede splıt klima sistemleri maksimum 30-40 metre bakır borulama yapılabilirken, Vrf klima sistemlerinde 1000 metreye kadar bakır borulama imkanı vardır.

 

Vrf klima sistemlerinde tek bir bakır boru ana hattı mevcuttur. Joınt diye adlandırılan branşmanlar ile iç ünite veya iç ünite gruplarına dallanarak dağılım sağlanmaktadır. Bu sayede diğer merkezi klima sistemleri için birden fazla şaft ve m  ekanik alan gerekirken ; Vrf klima sistemlerinde bir şaft ayrılması yeterli olmaktadır.

 

VRV / VRF  Klima Nedir ?

Talep Formu

Yenile