+90.212 550 35 70     Info@tealiklimlendirme.com

VRV/VRF NEDİR?

Her mahallin gün içerisinde en sıcak ya da en soğuk olduğu pik zamanları vardır. Isı kayıpları/kazançları gün içerisinde değer olarak değişiklik göstermektedir. Eğer iklimlendirme sistemi bu kayıp ya da kazançları yenebilecek kadar performans gösterebilir ise konfor hissiyatını sağlamış olur. Kullanılan birçok sistem gün içerisinde değişen ısı kayıp/kazanç değerlerini yenebilmek için pik yüke göre ve gün içerisinde değişmeyen evaporasyon/kondenzasyon yapmaktadırlar. VRV klima sistemleri ise, mahallin anlık ihtiyacı olduğu kadar ısıtma/soğutma yaparak konfor şartını sağlarken minimum enerji sarfiyatını gerçekleştirmiş olur. Sistem, iç ünite ve mahallere ; "değişken debili soğutucu akışkan" çalışma prensibi ile anlık ihtiyaç duyulan enerjiye göre, anlık soğutucu akışkan debisi göndermektedir.

İKLİMLENDİRME NEDİR ?

"İklimlendirme sistemleri" ortamda var olan kullanılmış havayı uzaklaştırır. Bunun yerine ortama "Taze hava" verir. Atmosferden aldığı taze havayı ortama sunmadan önce ısıtır ya da soğutur. Isıtma ya da soğutma proseslerinin değiştirdiği nem oranını dengede tutar. Bütün bu esasları sağladığı sürece kurulan sistemler "İklimlendirme" görevini yerine getirmiş olur.
Son Yazılar
İLETİŞİM

BİZİ ARAYINIZ

Çalışma Saatlerimiz içerisinde bize ulaşabilir, ürün ve hizmetlerimiz ile alakalı bilgi alabilrisiniz.

TELEFON NUMARAMIZ

Tel:+90.212 550 35 70
Gsm:+90.542 801 49 39

E-POSTA GÖNDERİNİZ

Mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve her türlü merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

E-POSTA ADRESİMİZ

Info@tealiklimlendirme.com

BİZİ ZİYARET EDİNİZ

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak sorularınızı sormak ve teknik destek almak için her zaman bizi ziyaret edebilirsiniz.

FİRMA ADRESİMİZ

Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı No:111 Ahmet Ziya Apt. K:3 D:5 - Beylikdüzü / İstanbul

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM