+90.212 550 35 70     Info@tealiklimlendirme.com

VRV Uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar

Her yatırımcının Vrv klima sistemi tercih sebebi farklıdır. Otel yatırımcısının Vrv klima sistemine karar vermesindeki en önemli sebep maksimum konfor – müşteri memnuniyeti, sistemin sağladığı tasarruf ve devamlılık iken ; inşaat firması yatırımcısının Vrv klima sistemine karar kılmasının en önemli etkeni , sistemin yapılarda az yer kaplaması ve satış/kira yapacağı yerlerin fiyatlarına katacağı değerdir.

Vrf Klima Sistemleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

VRF klima sistemleri satın alırken üretici veya ithalatçı olan firmanın öncelikle iyi bir marka olmasına dikkat edilmelidir. Konusunda uzman kişiler ile görüşülmeli ve satın alma yaparken VRF klima sistemleri servis ağının geniş olduğu bir marka ile yola devam edilmelidir.

VRF Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Vrf klimalarda , mahalin o anki ihtiyacını karşılayacak kadar enerji tüketimi yapmaktadırlar. Tüm iç ünite grubu , tek bir dış ünite grubuna bağlı şekilde çalışır. Vrf dış ünite grubu ; iç ünitelerin toplam çalışma yükleriyle birlikte talep ettiği kümülatif yükleri karşılamak zorundadır.

VRV İç Ünite Kapasite Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

VRV iç ünite kapasite seçiminde mekanın bulunduğu il, mekanın çatı katı ya da ara kat olması , mekandaki kişi sayısı, izolasyon durumu, mekanda buluna elektrik yükü, alanın metrekaresi, yapının malzemesi, güneş ışığı alma oranı, ısı yayan diğer mekanizmalar, mekanın cephesi, yapının kullanım amacı vb. hususlar etkilidir. Bu etmenleri 3 ana başlık altında toplayacak olursak şu şekilde sıralanır.
Son Yazılar
İLETİŞİM

BİZİ ARAYINIZ

Çalışma Saatlerimiz içerisinde bize ulaşabilir, ürün ve hizmetlerimiz ile alakalı bilgi alabilrisiniz.

TELEFON NUMARAMIZ

Tel:+90.212 550 35 70
Gsm:+90.542 801 49 39

E-POSTA GÖNDERİNİZ

Mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve her türlü merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

E-POSTA ADRESİMİZ

Info@tealiklimlendirme.com

BİZİ ZİYARET EDİNİZ

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak sorularınızı sormak ve teknik destek almak için her zaman bizi ziyaret edebilirsiniz.

FİRMA ADRESİMİZ

Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı No:111 Ahmet Ziya Apt. K:3 D:5 - Beylikdüzü / İstanbul

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM