+90.212 550 35 70     Info@tealiklimlendirme.com

vrv klima ile ilgili arama sonuçları;

SOĞUTMADA VRV SİSTEM KLİMALARININ PERFORMANSI

VRV klima sistemlerinde soğutma performansı daha önceki yazılarımızda değinmiş olduğumuz bazı konular ile doğru orantılıdır. Bunlar arasında VRV sistemlerinin doğru projelendirilmesi, cihaz tipi, bakım vb. hususlar önem teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra montajın doğru şekilde yapılması ve kaliteli malzeme kullanımı da soğutma performansına doğrudan etki etmektedir.

Vrv Klima Sistemlerinin Breeam Ve Leed Sertifikasına Etkisi

Breeam ve leed plan projeleri , altyapı ve binalar için dünyanın önde gelen yeşil bina derecelendirme sistemleridir. Yeni inşaat , renovasyon ve mevcut binalar için bir dizi yaşam döngüsü aşamaları ile ilgili gereklilikleri ortaya koyarlar. BREEAM ilk kez 1990 yılında piyasaya sürülmüştür. Leed ise 1998 yılında Amerikada başlamıştır. O günden bugüne toplamda 78 ülkede kullanılarak 561 100 ‘den fazla sertifikalı , 2 262 900 kayıtlı bina elde edilmiştir. Breeam ve leed sertifikalarının amacı  inovatif ve daha çevreci  binaların inşa edilmesini sağlamaktır. Binaların puanlamasında yaklaşık olarak 11 farklı kategoride değerlendirilmesi yapılmaktadır. Bu değerlendirmelerde puantaja direkt etki eden 3 kategori şu şekildedir ;

Duvar Tipi VRV Klima

Duvar tipi Vrv klimalar,  Vrv sistemleri arasından en çok tercih edilen iç ünite tipleri arasında yer almaktadır. Duvar tipi Vrv klimaları geniş ürün yelpazesi, drenaj kolaylığı ve şık iç ünite tipleri olması nedeniyle tercih edilmektedir. 

Mini VRV Sistemleri

 Daikin Vrv klima dış üniteleri tek modülde 20 Hp ‘ye kadardır.Isıtma-soğutma ihtiyacı 20 Hp kapasitesinden daha fazla olan zonlarda dış üniteler bir araya gelerek kombinasyon oluşturmaktadır. Örneğin ; Soğutma kapasitesi 42 Hp olan bir projede (10 Hp+16 Hp + 16 Hp ) şeklinde 3 adet dış ünite birbirine bağlanarak grup halinde çalışırlar. Bir zonda en fazla 54 Hp ( 18Hp +18Hp+18Hp) kapasitesinde dış ünite grubu kullanılabilmektedir. 54 Hp dış ünite 151,2 Kw dır. Diversite faktörünü de göz önüne alırsak , ortalamada 35 iç üniteye kadar bir tek dış ünite ünite grubuna bağlanabilir. Ancak kullanılan iç ünite kapasiteleri düşük ise , tek bir grup 64 iç üniteye kadar da tek grup halinde tasarlanılabilir.
Son Yazılar
İLETİŞİM

BİZİ ARAYINIZ

Çalışma Saatlerimiz içerisinde bize ulaşabilir, ürün ve hizmetlerimiz ile alakalı bilgi alabilrisiniz.

TELEFON NUMARAMIZ

Tel:+90.212 550 35 70
Gsm:+90.542 801 49 39

E-POSTA GÖNDERİNİZ

Mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve her türlü merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

E-POSTA ADRESİMİZ

Info@tealiklimlendirme.com

BİZİ ZİYARET EDİNİZ

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak sorularınızı sormak ve teknik destek almak için her zaman bizi ziyaret edebilirsiniz.

FİRMA ADRESİMİZ

Yakuplu Mah. Hürriyet Bulvarı No:111 Ahmet Ziya Apt. K:3 D:5 - Beylikdüzü / İstanbul

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM